Kreator Map Targeo to proste narzędzie, dzięki któremu możesz szybko i łatwo umieścić mapę Targeo na swojej stronie internetowej, nawet bez umiejętności programistycznych. Kreator umożliwia określenie rozmiaru i skali mapy, a także wskazanie na niej konkretnego punktu. Z mapek wygenerowanych przez kreator można korzystać bezpłatnie na własnych stronach www, także firmowych, zgodnie z warunkami korzystania z usług Targeo.
Kreator umożliwia kilka wariantów wbudowania Targeo na stronę:
  • Mapka interaktywna to mapa z zaznaczonym przez Ciebie punktem, którą można zoomować i przesuwać, dzięki czemu każdy użytkownik jest w stanie lepiej zorientować się w położeniu wskazanej lokalizacji.
  • Mapka w dymku jest również mapką interaktywna, jednak wyświetlana kontekstowo - w dymku, który pojawia się, gdy najedziemy na link. Ta opcja jest szczególnie polecana, gdy brakuje nam miejsca na wstawienie mapki lub chcemy umieścić większą liczbę mapek na jednej stronie nie tracąc jej przejrzystości.
  • Mapka statyczna to mapa wygenerowana w formie obrazka. Można ją wykorzystać wszędzie tam gdzie nie jest możliwe wstawienie kodu JavaScript wymaganego przez mapki interaktywne – np. w aukcjach Allegro czy w niektórych CMSach.
  • Mapka Traffic to generowany dynamicznie obrazek z fragmentem mapy zawierający aktualizowane co kilka minut informacje o natężeniu ruchu na drogach. Pokazuje sytuację bieżącą na podstawie danych przetwarzanych on-line przez system Targeo Traffic.
  • Formularz dojazdu umożliwia bezpośrednie wyznaczenie trasy dojazdu do wskazanego punktu z dowolnego miejsca w Polsce.